Açılış Sayfam Yap
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | Resmi İlan | İletişim

“Ortak hareket tarzı geliştirelim”
02.05.2013

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, “Bu vatan benim vatanımdır, ben de Türk milletinin öz ferdiyim” düşüncesine sahip isimlere seslendi. Başkan Aziz Aslan, “Her vatan evladını fikriyatı, zikri yatı, geçmişte oy verdiği partisi, hayat anlayışı ne olursa olsun ortak hareket tarzı geliştirmeye davet ediyorum” dedi.
Yapımcılığını ve sunuculuğunu Araştırmacı-Gazeteci Yasin Köksal’ın hazırlayıp, sunduğu Geniş Açı programı siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. Son olarak MHP İl Başkanı Aziz Aslan’ı ağırlayan program, ülke gündemini masaya yatırdı. Başkan Aslan; akil adamlardan, esnafın durumuna, hükümetin politikalarından çözüm sürecine ilişkin birçok gündem maddesini değerlendirerek siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlara seslendi.
“SANDALYE SAYIMIZ YETMEDİ”
İlk olarak 1999 yılına ışık tutarak Abdullah Öcalan neden asılmadı sorusuna yanıt veren Aslan, “Bebek katili Abdullah Öcalan 15 Şubat 1999’da Kenya’dan teslim edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi iktidarı iktidar ortağı 27 Mayıs’ta görev alarak başlamıştır. Yani bizden önce teslim edilmiştir. Muhtemelen şartlı teslim edildiği anlaşılmaktadır. İdam cezası verilmiştir. Gökkuşağı Koalisyonu diye tabir ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışındaki bütün partiler, idamın kaldırılmasına evet denilmesi ile idam kaldırılmıştır. Apo, idamdan kurtarılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin meclisteki sandalye sayısı yetmemiştir. Başbakan bu konuda yanlış bilgi vermektedir. Yalan makinesine dönmüştür” dedi.
“NEDEN OY VERİYORLAR? BERABER SORALIM”
AK Parti yöneticilerine bir öneride bulunan Başkan Aslan, “Gelsinler; esnafa, köylere, hayvan pazarlarına birlikte gidelim. Vatandaşın ne halde olduğunu birlikte görelim. Esnafla iç içe çalışıyoruz. İcra iflas dosyaları almış başını gitmiş. Karşılıksız çekler yuva yıkmakta, kredi kartları, ödenmeyen vergiler, protestolu senet sayıları Afyon ilinde 2 tane olan icra dairsini 5’e yükselmiştir. O bile yeterli gelmemiştir. Afyon ili bölgesinde en çok nüfus kaybeden ildir. Bu rakamlarla tespit edilmiştir. Nüfus kaybeden ilde icra daireleri hızla artıyor. Vatandaşımız halinden memnun değil. ‘Halinden memnun olmayan millet, oy veriyor’ diyecekler. Onu da bu millete soracağız” diye konuştu.
“BÜROKRASİ DENGESİZLİĞİ HAT SAFHADA”
Esnafın durumunu da değerlendiren Başkan Aslan, şu ifadelere yer verdi; “İş yok, müşteri de yok. Özellikle 1. Sanayi, 2. Sanayi esnafı tavla oynaya oynaya tavla şampiyonu olurlar. Bu hale geldi insanlar. Yanların da çıraklar vardı. Artık onlar da yok. Emeklilerin, işçilerin durumu belli. Bir de köylere gidip hayvancılının durumuna bakmak lazım. Hayvancı, gerçekten çok zor durumda. 5 bin liraya aldığı hayvanı 3 bin liraya satamamakta. Tarımla uğraşan bir ailenin çocuğuyum. Sıkıntıları yakinen biliyorum. Süt üreticileri, çok büyük baskı içerisinde. Yeni çıkarılan kanunlarla süt üreticileri özellikle köylü vatandaş 3-5 ineği var. Satsa bir türlü satmasa 2 türlü. Oraya bir süt toplayıcısı gidecek. Mandıraya saat 8’e kadar teslim etmesi gerekecek. Burada bir baskı var. 3-5 tane inekten üst elde eden vatandaş o inekleri satsın, büyük sütçüler para kazansın. Yem et fiyatları dengesizliği almış başını gidiyor. Bürokrasi dengesizliği hat safhada.”
“SİYASİ MESELE OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR”
Hükümetin Türkiye gerçeklerinden uzak bir profil çizdiğine dikkat çeken Başkan Aslan, “Herkes borçlanmış. Borçlu olmayan vatandaşımız yok. Açlık almış başını gitmiş. Atanamayan polisler, öğretmenler var. İnsanımızın yüzü gülmemektedir. Bunalımdadır. Hükümet özellikle son yılda Abdullah Öcalan’ın peşine düşmüştür. Milleti unutmuştur. Çözülme peşine düşmüştür. Bütün AK Parti yöneticilerine, köylü ve esnafın derdini dinlemeyi öneriyorum. Bizlere büyük görevler düşmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi il teşkilatı olarak 4 siyasi partimizi ziyaret ettik. Allah nasip ederse bütün siyasi parti il başkanlarımızla da bir yemekte birlikte olmayı düşünüyorum. Bu mesele bir siyasi parti meselesi olmaktan çıkmıştır. Ülke, vatan meselesi haline gelmiştir. Bütün vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini, özellikle sivil toplum kuruluşu temsilcilerine sesleniyorum” diye konuştu.
“KAZANDIĞINIZ PARAYI GÖZÜNÜZ GÖRMEZ”
“Yarın geç olabilir. Tepkimizi şimdi koymalıyız” diyen Aslan, AK Parti’ye oy vermiş birçok insanın kendisiyle aynı düşüncede olduğunun altını çizdi. Aslan, şöyle devam etti; “Vicdanen çok da rahatsız olduklarını da biliyorum. Bu hükümetin değirmenine su taşımaktan vazgeçmelerini, bizimle kol kola vermelerini istiyorum, bekliyorum. Ayrıca da ben hükümet taraftarı olan firmalara mal satıyorum diye sessiz kalan, tavır koymayan 80 öncesi esnafa yönelik ne yönlü sıkıntılar yaşandığını bilen iş adamları ve esnaf kardeşlerimize kayıtsızlıktan kurtulmalarını öneriyorum. Bugün kazandıkları paralar, ülkede kötü haller oldukları zaman kazandıkları paraları gözleri görmeyebilir. Başını duvarlara vurmadan millet, memleket meselelerine başlarını kaldırmalarını rica ediyorum.”
“3 MADDE HAZMETTİLEREK DEĞİŞECEK”
Uluslar arası güçlerin terör örgütü PKK’ya desteklerini her daim sürdürdüğüne değinen Aslan, “Silah desteğinden tutun da stratejik olarak her türlü desteği verdiler. Dünyanın en güçlü devletlerinden birisine, en güçlü ordusuna kafa tutacak duruma geldiler. Terör örgütü Öcalan’ın ağzına bakacak duruma getirdiler. Değişmez denilen 3 madde değiştirilecek. Bunlar hazmettirile hazmettirile yapılacak. Terör örgütün propagandasını yapmak suç olmaktan çıktı. NATO, PKK’yı terör örgütü olmaktan çıkardı. Yasal ve meşru mücadele yapan örgüt konumuna geldi. Milletten gizli işler yapsalar da PKK’lılar sayesinde sonucu aşikâr olmaya devam etmektedir. Başbakan 2009 yılında PKK ile görüşüyorsunuz dediğinde de inkâr etmişti. Sonra itiraf etmek zorunda kaldı. Başbakan her söylediğinin tersini yapmamış mıdır? Biz hangisine inanacağız” şeklinde konuştu.
“GELECEK NESİLLER, BİZDEN HESAP SORARLAR”
Türk milletini ‘yüreği yanık’ olarak tanımlayan Aslan, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı; “Hepimiz son yıllarda son aylarda olan olayları endişe ile izlemekteyiz ve üzüntülüyüz. Biz tek başımıza bir şey yapmak durumunda değiliz. Milletimizin, kendisinin yanında olan ve kendisi gibi düşünen kara gün dostu olan bu zihniyete destek vermesi gerekiyor. Ülkeyi bölme yolunda hızla adım almış olan PKK ve terör örgütünün gülerek ve ısrarla arkasında duyarak bundan dönü olursa kötü olur, metrolar ve AVM’ler yerle bir olur diye gittikleri yerlerde milleti tehdit ederek milleti baş eğmesine müsaade etmemelidir. Her birimize büyük görevler düşmektedir. Ben Türk milletini mensubuyum, bu ay yıldızlı bayrak benim bayrağımdır bu topraklar ecdadımın bana vatan edip emanet edildiği, bırakıldığı topraklardır. Bu vatan benim vatanımdır, ben de Türk milletinin öz ferdiyim’ diye düşünen her vatan evladını fikriyatı, zikriyatı, geçmişte oy verdiği partisi, hayat anlayışı ne olursa olsun ortak hareket tarzı geliştirmeye davet ediyorum. Yoksa bizden sonra gelecek nesiller bizden hesap sorarlar.”
Program, seyircilerden gelen soruların yanıtlanmasının ardından sona erdi.
>>>Duygu TEKİN

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk siz yapın
Mail:
?ifre:
Üye Olmak Ystiyorum
Di?er Yazarlarymyz
Hüsnü Serteser
Çifte mutluluk
Hakan Çelik
Demokrasi paketi
Yasin Köksal
Neden olmasın…
Salih ÖZKILINÇ
BAL’DAN KAÇ TAKIM DÜŞECEK?
Fevzi ?en
DOST BİLDİĞİNİZ DEDİKODUNUZU YAPSA TAVRINIZ NE OLUR?
Hülya KASNAK
AKSAL GAYEMİZ KULLUK
Ata Gündüz Kur?un
İyi seyirler
Arif Ya?cy
NALINCI BABA" DERLERDİ ONA
Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için fikir, öneri ve ?ikayetlerinizi bekliyoruz

okuyucutemsilcisi@gazete3.com.tr
 
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | İletişim
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. 2012 © MEGABİRLİK A.Ş.
Designed By Megabirlik Bilgi İşlem