Açılış Sayfam Yap
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | Resmi İlan | İletişim

Acar, MHP dedi
11.07.2013

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, AK Parti’den adaylık için teklif geldiğini, ancak 2009’da MHP’den seçildiğini ve tekrar MHP’den aday adayı olduğunu söyledi.
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Araştırmacı Gazeteci Yazar Hilmi Çalışkan’ın hazırlayıp sunduğu Radyo programında vatandaşların sorularını cevapladı. Başkan Acar, Dinar’ın gündeminden düşmek bilmeyen yeniden adaylık sorularına yanıt verdi.
“YAPTIĞIMIZ İCRAATLAR ORTADA”
Dinar Dost Radyo’da gerçekleşen programda, belediye çalışmaları ve Başkan Saffet Acar’ın gelecekteki projeleri de konuşuldu. Belediye başkanlığı makamında 51 ayını dolduran Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, geçirdiği zaman dilimi içerisinde yapmış olduğu ve yapacak olduğu çalışmalarını vatandaşlarla paylaştı. Başkan Acar konuşmasında şunları söyledi, “Göreve geleli 51 ay oldu. Seçimlere de 9 ay gibi kısa bir süre kaldı. Seçim beyannamemizde yazılanların yüzde 86’sını gerçekleştirdik. Geriye kalan vaatlerimizi de inşallah yapacağız. İlk göreve geldiğimizde öncelikli olarak alt yapı sorunlarına önem verdik. 26 yıldır yapılamayan kanalizasyon sorunlarını çözdük. 543 bin metre kare yol yapımı gerçekleştirdik. 18 uygulaması yaptık ve halen bu uygulama başka mahallelerden devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi adı altında 110 konut yapımının yüzde 95’i bitmek üzere. Ben yapılan işleri anlatmayı uygun bulmuyorum. Çünkü yaptığımız icraatlar ortadadır.”
“PROJEMİZ AB KRİTERLERİNE GÖRE HAZIRLANDI”
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Hilmi Çalışkan’ın sunduğu radyo programında vatandaşlardan gelen sorulara da cevap verdi. Zahire pazarı, Salıpazarı, mezbahane, cumhuriyet meydanı gibi yapılması planlanan sorulara Başkan Acar şöyle cevap verdi, “Zahire pazarımızın yerini belirledik, kamulaştırma çalışmalarımız başladı. Salı pazarımız ise yılsonuna kadar değişikliğe uğrayacak. Şu an proje aşamasında. Dinar’a yakışır bir Salıpazarı inşa edeceğiz. Mezbaha yapımı ile ilgi olarak ise, AB kriterlerine uygun projemiz hazırlandı ve İller Bankası’na gönderildi. Projemiz uygun görüldü ve gerekli destek geldiği takdirde ilçemizde bulunan kasap esnaflarını mağdur etmeyeceğiz. Mezarlık çalışmalarında, Çivril yolu üzerine yeni bir mezarlık düzenlemesi yapılacak. İçinde sosyal tesislerinde bulunacağı yeni mezarlıkta vatandaşlarımız bütün cenaze işlemlerini burada halledebilecekler. Bu çalışmaların yanında Cumhuriyet Meydanı Projemiz var. Kardeş belediyemiz olan Nilüfer Belediyesi projesini çizdi. Bu çalışmamızı da gerçekleştirmek istiyoruz.”
YENİ PROJELERİNİ ANLATTI
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Dinar’a yapılacak olan yeni projelerinin bir kısmını katıldığı radyo programında açıkladı. Anayol üzerinde bulunan 5 km’lik orta refüjde büyük değişimler olacağını kaydeden Başkan Acar, menderes nehri, 18 uygulaması, 8 köyü içine alan mücavir alan genişletmesi, inşaat malzemesi satıcılarının yeni yerlerine taşınması, Meteoroloji binasının Alzemier Bakım Evi kurulması gibi birçok projeyi bir bir anlattı. Menderes nehrinin kanarlarına yürüyüş ve bisiklet yolu yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Saffet Acar, “Menderes nehrini çok güzel bir şekilde yeniden dizayn etmek istiyoruz. Şelale biçiminde şehrin içinden akmasını istediğimiz Menderes Nehri ile ilgili projemizi Isparta 18. Devlet Su İşleri Müdürlüğüne sunduk. Çok güzel bir proje olacak” dedi.
“KÖYLERİMİZE DE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”
8 köyü kapsayan mücavir alan genişletmesi hakkında da bilgiler veren Başkan Acar, “8 köyümüzü mücavir alan içerisine alarak bu köylerimize de hizmet etmek istiyoruz. Alzemier evimizde hastalarımız zabıta ve sağlık görevlileri tarafından evlerinden alınarak sağlık evine getirilecekler. Burada sabah kahvaltıları öğle yemekleri ve banyolarına kadar bakımları yapılacak. Daha sonra akşam tekrar evlerine bırakılacaklar” diye konuştu.
“FEN LİSESİ SORUNUNU ÇÖZDÜK”
Dinar’da en büyük eğitim sorunu olarak görülen Fen Lisesinin kendi binasında hizmet vermesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Acar, Fen Lisesi sorununun yine belediye tarafından çözüldüğünü, belediye ayağı olmadan hiçbir işin yapılamayacağını ve Halk Kütüphanesi’ni belediye hizmet binası içerisine taşıyacaklarını söyledi. Kütüphane için olur yazısının geldiğini ifade eden Başkan Acar, kız öğrenciler için belediye tarafından özel bir yurt kiralanacağını da kaydetti.
TARTIŞILAN KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ
Yeni yıldan bugüne kadar her köşede konuşulan ve tartışılan konu olan Belediye Başkanı Saffet Acar’ın AK Parti’ye geçme olayı da Hilmi Çalışkan’ın sorusunun ardından açıklığa kavuştu. Başkan Saffet Acar, AK Parti’den ve partinin üst kurmaylarından tekliflerin geldiğini, ancak 2014’te yapılacak olan seçimlerde yeniden MHP’den aday adayı olacağını söyledi. Tekliflerden ötürü AK Parti’ye teşekkür ettiğini bildiren Başkan Acar, “Başkan oluncaya kadar hiçbir partinin üyesi değildim. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iken siyasiler ile Dinar için birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Ak Parti’den teklif aldım. Ancak ben ilk olarak MHP’den kazandım, yeniden MHP’den aday adayı olacağım” dedi.>>>Gazete 3

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk siz yapın
Mail:
?ifre:
Üye Olmak Ystiyorum
Di?er Yazarlarymyz
Hüsnü Serteser
Çifte mutluluk
Hakan Çelik
Demokrasi paketi
Yasin Köksal
Neden olmasın…
Salih ÖZKILINÇ
BAL’DAN KAÇ TAKIM DÜŞECEK?
Fevzi ?en
DOST BİLDİĞİNİZ DEDİKODUNUZU YAPSA TAVRINIZ NE OLUR?
Hülya KASNAK
AKSAL GAYEMİZ KULLUK
Ata Gündüz Kur?un
İyi seyirler
Arif Ya?cy
NALINCI BABA" DERLERDİ ONA
Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için fikir, öneri ve ?ikayetlerinizi bekliyoruz

okuyucutemsilcisi@gazete3.com.tr
 
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | İletişim
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. 2012 © MEGABİRLİK A.Ş.
Designed By Megabirlik Bilgi İşlem