Açılış Sayfam Yap
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | Resmi İlan | İletişim

TEK İSTEĞİM BABAMIN BENLE GURUR DUYMASI
25.11.2009

Gelecek yıllarda isminden övgü ile bahsettirecek olan ilimiz genç işadamlarından Megabirlik Medyanın ortağı Murat Şensoy’un tek hedefi kendisinin her zaman oğlu olmakla gurur duyduğu babası Şükrü Şensoy’un onunla gurur duyması.
20 yaşında olmasına rağmen yaşından büyük olgunluk gösteren Murat Şensoy 10 Kasım 1989 yalında Afyonkarahisar’da doğdu. İlk orta ve Lise tahsilini ilimizde tamamlayan Murat Şensoy, yüksek tahsil için Ankara’nın yolunu tutmuş. “Babam benim üniversiteyi bitirmemi çok istiyordu, ama ben okumak yerine bir an önce iş hayatına atılmak için okulumu bıraktım” diyor.
“İŞ YERİ BENİM İÇİN EN BÜYÜK OKUL”
Bilgisayara olan merak ve tutkusundan dolayı öğrenim gördüğü Ankara Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknoloji Bölümü’ndeki kaydını dondurarak Afyonkarahisar’a gelen Murat Şensoy, gözünü açtığında içinde bulunduğu esnaflığa geri dönüyor. Şensoy bu durumu, “7 yaşımdan beri işyerine gelip gidiyordum. İş yeri bir bakıma benim hayatta okuduğum en büyük okul ve bunu bu okulda öğrenci olmak istiyordum” ifadeleri ile anlattı.
“BABAM OKULU BIRAKMAMI İSTEMEDİ”
Okulu bırakmasının tamamen kendi tercihi olduğunu belirten Şensoy, “Ailenin tek çocuğu olmamdan dolayı okulu bitirsem de aynı işi yapacaktım. O yüzden ben bir an önce iş dünyasını öğrenmek istiyordum. Okulu bırakma kararımı aileme anlattığımda, özellikle babam okulumu yarım bırakmamı istemedi. Ama ben kararımı vermiştim ve iş hayatına atılarak babama yardımcı olmak istiyordum” dedi.
ASKERLİK BANA TATİL GİBİ GELECEK
3 Aralık tarihinde askere gidecek olan Şensoy, askerlik döneminin kendisine tatil gibi geleceğini belirtirken, “Üniversite öğrencisi olmamdan dolayı askerliğimi tecil edebilirdim ama ben her Türk genci gibi vatani vazifemi biran önce bitirip iş hayatına atılmak daha doğrusu kaldığım yerden devam etmek istiyorum. 7 yaşımdan beri esnaf içinde bulunmamdan dolayı 15 aylık askerlik bana bir bakıma tatil gibi gelecek.”
“BEN DAHA YOLUN ÇOK BAŞINDAYIM”
Yemeklerini evde yemeye özen gösteren Murat Şensoy evliliğinde kendisine şu an için, “Aile kültüründe büyüdüğüm için hem de ailemle birlikte olmak için yemeklerimi çok nadir bir özel bir gün yoksa evde yerim. Evlilik konusu ise bana çok uzak. Babamın bana söylediği söz vardır; ‘Önce işin, sonra aşın ardından eşin’ ben daha işin başındayım. O yüzden Evlilik şu an için bana çok uzakta” diyor.
“BABAM BENİM ÖRNEK ALDIĞIM KİŞİDİR”
Kişiliğinin oturmasında esnaf içinde büyümesinin ve kendisine örnek aldığı babasının büyük etkisi olduğunu belirten Şensoy, “Babamdan aldığım ‘Doğruluk, Dürüstlük, Çalışkanlık’ benim kişiliğimi bulmamda büyük etken oldu. Babamdan kalma alışkanlıkla her gün 07.30 işyerlerimizi kendim açarım. Ayrıca 7 yaşımdan beri esnaf içindeyim. Bir bakıma esnaf içinde büyüdüm diyebilirim. Girişkenliğim sayesinde ilimizin bütün esnafını tanıyorum diyebilirim. Hatta 20 yaşımda olmama rağmen babamdan daha çok kişiyi tanınıyorum.”
“ANNEM VE BABAM HERŞEYDEN ÖNCE GELİR”
Ailesine düşkünlüğünü gizlemeyen Murat Şensoy birçok özelliğini de babasından aldığını belirtiyor. Ailesinin bir sözü kendisinin için trilyonlardan daha önemli olduğunu ifade eden Şensoy, “Babam ve annem benim tek varlıklarımdır. Onlardan birisi bana tel açıpta ‘gel’ gedikleri anda trilyonluk bir kazancın imzasını atmam gerekiyor dahi olsa o imzayı atmam babamın annemin yanına giderim. Aileme düşkünlüğümde karakterimde büyük etkisi var. Çünkü babamda bizlere aşırı düşkündür. Birçok özelliğimde babamdan geçti sanırım. Örneğin; çok agresif bir yapıya sahibim. Bu da babamdan geçti. Ama çabuk yumuşarım. Benim gönlümü almak basittir. Küçük bir söz yumuşamama yeter” diyerek duyguların ifade ediyor.
“DÖRT DÖRTLÜK ÇOCUKLUK YAŞADIM”
4 dörtlük çocukluk yaşadım” diyen Şensoy, “Allaha şükür babam bir dediğimi iki etmedi ve geriye dönüp baktığımda ‘şunu da yapabilseydim’ diyebileceğim bir şey yok. Hiç bir şeyde hevesim kalmadı. Şükrü Şensoy’un oğlu olmamdan dolayı çocukluk dönemi diyelim bu döneme; fazla yaramazlık yaptığımda ben babamın yanına gelmeden önce yaptıklarım geliyordu. O dönemlerde buna kızıyordum ama büyüdükçe bunların doğru olduğunun idrakine varıyorum. Yaramaz bir çocuk olmamama rağmen Şükrü Şensoy’a yakışır bir çocukluk yaşadım diyebilirim.
“KONTROLÜN BENDE OLMASINI SEVERİM”
Araçta hız yapmayı sevmediğini belirten Şensoy, “Kontrolün bende olmasını sevdiğim için hız yapmayı pek sevmem. Çünkü bunu araçta örnek versem de bu tüm hayatım için geçerli. Hızda en küçük bir hatada ister istemez kontrol senden çıktığı için olabileceklerin önüne geçemiyorsun. Hız sevmem ama güzel arabaları severim. Araç tercihimde Jeep’lerden yana oluyor. Askere gideceğim içinde kendime ait Jeep’imi garaja çektik.”
FANATİK FENERBAHÇELİ
Murat Şensoy, Fanatik Fenerbahçeli. Bu sezona kadar Fenerbahçe’nin önemli maçları kaçımıyormuş. Ancak bu sezon işlerinin yoğunluğundan statta izlemeye gidemiyormuş ama TV’den takip ediyor. Afyonkarahisarspor sevgiside kendisi açısından bir başka. Fenerbahçe’yi bir tutku olarak görürken, Afyonkarahisar’ı memleketinin takımı olmasından dolayı gönlünün takımı olarak görüyor ve fırsat buldukça maçlarını takip ediyor.
STRESİNİ TERMAL SULARDA ATIYOR
Arkadaş grubu ile haftada bir halı saha maçları yaparmış oma arkadaşları eğitimleri için başka yerlere gitmelerinden dolayı şu anda spor olarak yaptığı tek. Çok arkadaşı olmasına rağmen dostum diyebileceği bir kişinin olduğunu söyleyen Murat Şensoy, “Bazen o kadar bunalıyorum ki. O zaman işte o dostum dediğim kişi ile genellikle Gazlıgöl oluyor burası da termale gidiyoruz. Orada sohbet ederek stresimi atıyorum.
ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KURUYORLAR
Yakın bir zamanda ilimize Özel Bahçeşehir Kolejini kazandıracaklarını belirten genç işadamı Şensoy, “Aslında Bahçeşehir kolejinin uşakta faal durumda olan bir okulu vardı. Orayı da alabilirdik. Ancak biz ilimize bir şeyler yapmak istediğimizden Bahçeşehir Kolejini Afyonkarahisar’a kuracağız. Kendi sektörümüzün haricinde eğitim sektörü, medya sektörünün haricinde tamamen babamın ondanda tüm aileye yansımış olan hayırseverlik duygusu içerisinde ilimize çok yakında Spastik Engelliler için bir merkez kuracağız. Bu yatırımımızdan hiçbir maddi beklentimiz yok tamamen manevi duygular için yapacağımız bir yatırımız olacak” dedi.
“MEDYA SEKTÖRÜNE MEGABİRLİK YETER”
İlimizde teknoloji dahil çoğu girişimlerin ve ticaretin bilinçli olarak yapılmadığını belirten Şensoy, “Neye ihtiyacımız olduğunu bilmeden ya girişime giriyoruz ya da eşya alıyoruz. Bunu bilgisayarda da söyleyebilirim. Telefonda da söyleyebilirim. Ben babamdan öğrendiğimle bir işe girerken yada alırken ‘ihtiyacım var mı?’ ve ‘ne kazanırım?’ diye araştırma yaparım. Megabirlik’e girişimizde bu şekilde oldu. Afyonda kendi başımıza medya sektörü açmak yerine var olan büyük bir oluşan olan Megabirlik bünyesine ortak oldum. Kaldı ki ilimizin medya sektöründe yeni bir girişime ihtiyacı çok. Çünkü haddinden fazla gazete var. Bende var olan bir medyanın daha güçlü olması için ortaklığa girdim” dedi.
“HENÜZ CİVCİV KONUSUNDAYIZ”
Teknoloji sektöründe oldukları için için mecburen dünyayı takip etme ve yenilikleri kendi işlerine entegre etmek zorunda olduklarını belirten Murat Şensoy, “İşimiz gereği teknolojiyi takip etmek zorundayız. Bu yüzdede bunları yapmak için büyümek zorundayız. Bizlerde sağlam adımlar atarak büyüme sürecindeyiz. Aslında şu anda yumurta kabuğunu çatlatıp kafasını çıkarmış civciv konumundayız. İnşallah kabuğu kırarak sağlam şekilde yumurtadan çıkacağız” dedi.
“BABAMIN ESERİ”
Şensoy ailesi yatırımlarının haricinde kazançlarını gayrimenkule yatırıyorlar ama Murat Şensoy “Bunda benim zerre katkım olmadı daha. Çünkü bunların tamamı babamın eseri.”
Megabirlik Medyanın ortaklarından Murat Şensoy’dan kısa kısa
Yalandan nefret ediyor. “En iyi personelim olsa da eğer yalan söylemişse üstünü çizerim.”
Sıkı bir Kurtlar Vadisi izleyicisi. Son zamanlarda da bu listesine Ezel eklenmiş.
Sinemayı gitmeyi seviyor. En son beklide askere gideceğinden oluşan psikoloji ile Nefes filmini izlemiş.
Bilgisayar oyunu onun ayrı bir tutkusu.
Köpek seviyor. Bağ evlerinde beslemiş ama köpeği kaybolduktan sonra başka bir köpek almamış.
Birkaç yıl öncesine kadar savurganmış. Ama son yıllarda babası ona işyerinde görevler vermeye başlayınca paranın nasıl kazanıldığını öğrenince bu savurganlığı bıraktım. Savurgan değilim ama pintide değilim. Yerinde ve ölçüsünde para harcarım.
Hem okul için hem de yaptığı işte yabancı dil gereksimi olduğu için 3 ay İngiltere’de dil kursu almış.
Bu habere 2 yorum yapılmış. Sizde yorumunuzu ekleyin
Osmanlı Kadir
Başarılarının Devamını Dilerim Kardeşim ;)
...
Doğru ve Güvenilir Haber diye ben buna Derim:)))
Mail:
?ifre:
Üye Olmak Ystiyorum
Di?er Yazarlarymyz
Hüsnü Serteser
Çifte mutluluk
Hakan Çelik
Demokrasi paketi
Yasin Köksal
Neden olmasın…
Salih ÖZKILINÇ
BAL’DAN KAÇ TAKIM DÜŞECEK?
Fevzi ?en
DOST BİLDİĞİNİZ DEDİKODUNUZU YAPSA TAVRINIZ NE OLUR?
Hülya KASNAK
AKSAL GAYEMİZ KULLUK
Ata Gündüz Kur?un
İyi seyirler
Arif Ya?cy
NALINCI BABA" DERLERDİ ONA
Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için fikir, öneri ve ?ikayetlerinizi bekliyoruz

okuyucutemsilcisi@gazete3.com.tr
 
Anasayfa | Siyaset | Spor | Afyonkarahisar | İlçeler | Bölge Haberleri | Eğitim | Ekonomi | Sağlık | Kültür Sanat | Magazin | İletişim
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. 2012 © MEGABİRLİK A.Ş.
Designed By Megabirlik Bilgi İşlem